"Саха саарыннара - 2021" НПК түмүктэрэ

25.02.2021

«Саха омук бүгүҥҥү соруктара уонна сарсыҥҥы саҕахтара» - Саха сирин уонна Бүлүү улууһун сайдыытыгар кылааттарын киллэрбит Саха саарыннара. Саха сиригэр доруобуйа харыстабылын сылыгар аналлаах улуустааҕы оскуола оҕолорун уонна улахан дьон конференциятын

ТҮМҮКТЭРЭ

 

1.      Секция “Төлөнүллүбүт иэс” – сэрии кыттыылаахтара, ветераннар сэрии кэмин оҕолоро

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Гермогенов Айсан

"И.Н. Ханды аатынан Тылгыны орто оскуолата" 2 кылаас

Мосова С.Ф.

I м.

Петрова Эвелина

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

I м.

Васильев Семен

А.А. Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 1 кылаас

Николаева Карина Кирилловна

II м

Иванов Ньургун

Үгүлээт орто оскуолата

Иванова Т.П.

II м

Голубева Надя

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 1а кылаас

Иванова Светлана Сергеевна

III м

Семенов Талбан

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 2а кылаас

Веревкина Светлана Петровна

III м

Шадрин Иван

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола 2а кылаас

Протопопова Евдокия Александровна

III м

3-4 кылаастар

Саввинова Алина

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4в кылаас

Комарова Екатерина Петровна

I м.

Никифорова Саяна

М.А. Алексеев аатынан Баппаҕаайы орто оскуолата 4 кылаас

Тарасова Л.С.

I м

Мандарова Саина

С.Ф Гоголев аатынан Хампа орто оскуолата

4 кылаас 

Степанов Иннокентий Семенович

Степанова Лена Лазаревна

II м

Осипова Айыллаана

Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата  4 кылаас

Окоемова Василиса Гаврильевна

II м

Саввинова Амелия

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Ефремова Р.С.

III м

Татаринов Арчын

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 3 кылаас

Николаева Татьяна Афанасьевна

III м

Тимофеев Станислав

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

III м

5-7 кылаастар

Петров Тамерлан

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 2в кылаас

Тимофеева Алена Васильевна

I м.

Игнатьева Розалия

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 6б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

II м.

Иванов Ариян, Унаров Петя, Катанов Саян

С.Ф. Гоголев аатынан Хампа орто оскуолата

6 кылаас

Гоголева Марианна Алексеевна, Евелева Юлиана Николаевна

III м

8-1 кылаастар

Шамаев Александр

С.Ф. Гоголев аатынан Хампа орто оскуолата

10 кылаас

Григорьева Радомира Родомировна, Павлова Августина Прокопьевна

Научный руководитель: Иванова Маргарита Нестеровна

I м.

Чемпорова Диана

Д.А Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 8 кылаас

Алексеева Мария Нестеровна

Игнатьева Альбина Серафимовна

II м.

Никифорова Аэлита

Хаҕын орто оскуолата

Докторова П.А.

III м

2.      Секция “Мин кининэн киэн туттабын” – саха биллэр олоҥхоһуттара, уустар, норуот маастардара, байанайдаах булчуттар, иитээччилэр, культура, духуобунас биллэр үлэһиттэрэ, биллиилээх спортсменнар, араас идэлээх аатырбыт норуот ки эн туттар дьоно

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Наумов Александр

Д.А Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 1 кылаас

Наумова Евдокия Сергеевна

Чыбыкова Октябрина Семеновна

I м.

Федорова Анна –Нарыйа

 Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 2в кылаас

Петрова Наталья Романовна

II м.

Осипова Динара

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

II м.

Шадрин Иван

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола 2а кылаас

Протопопова Евдокия Александровна

III м.

Иванов Альберт

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 1а кылаас

Михайлова Мария Федотовна

III м.

3-4 кылаастар

Соловьева Нарыйаана

Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 3 кылаас

Окоемова Василиса Гаврильевна

I м.

Федорова Ксения

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

I м.

Типанов Андрей

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

II м.

Федотова Мария

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

III м

Иванова Нарыйаана

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3б кылаас

Протопопова Дария Алексеевна

III м

Николаев Александр

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4а кылаас

Кычкина Оксана Ивановна

Калачикова Наталья Дмитриевна 

I м.

Андреев Афанасий

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Торотоева Раиса Васильевна

II м.

Шамаева Татьяна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

II м.

Никифоров Максим

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4в кылаас

Комарова Екатерина Петровна

III м

Матвеева Вилена

И.Н.Ханды аатынан Тылгыны орто оскуолата 4 кылаас

Матвеева Виталина Виталиевна

III м

Петров Никита

П.И. Быканов аатынан Халбаакы орто оскуолата

Фоломеева Анастасия Васильевна

Петрова Светлана Николаевна

III м

Никифорова Сайаана

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Сивцева Матрена Петровна

Доранова Анисия Антоновна

III м

5-7 кылаастар

Игнатьева Розалия

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 6б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

I м.

Уларова Эсмиральда

И.М Гоголев – Кындал аатынан Чочу орто оскуолата 7 кылаас

Николаева Ньургуйаана Алексеевна

 II м.

Степанова Сандаара

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 7б кылаас

Васильева Туйара Степановна

III м.

8-1 кылаастар

Окоемов Герман

Д.А Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 9 кылаас

Окоемова Василиса Гаврильевна

I м.

Наумов Андрей

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 9б кылаас

Петрова Федора Николаевна

 II м.

Прокопьева Аня

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 11б кылаас

Муксунова Мария Касьяновна

II м.

Николаева Аня

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 11б кылаас

Сфоронова Рита Николаевна

III м.

Улахан дьон

Дягилева Виктория

Н.Г. Черншевскай аатынан Бүлүүтээҕи профессиональнай – педагогическай колледж 1урс

Петрова Антонина Иннокентевна

III м

 

3.      Секция “Учуутал, эн үрдүк ааккар сүгүрүйэн...” – Бүлүү улууһун чулуу уолаттара

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Осипова Динара

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

I м.

Егорова Лара

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 1а кылаас

Михайлова Мария Федотовна

 II- III м.

Шадрин Иван

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола 2а кылаас

Протопопова Евдокия Александровна

II- III м.

3-4 кылаастар

Архангельская Лиза

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

I м.

Колтовской Кеша

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 3а кылаас

Мальцева Луиза Романовна

 II м.

Павлов Эрсан

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Ефремова Раиса Семеновна

Павлова Дария Константиновна

II м.

Воронов Савелий

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Кычкина Оксана Ивановна

III м.

5-7 кылаастар

Старостин -Дранаев Александр

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола 6а кылаас

Дранаева Кыдана Васильевна

Борисова Марина Николаевна

I м.

Тимофеев Иван

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола 5б кылаас

Семенова Лилия Васильевна

Максимова Рада Андреевна

 II м.

Заусева Карина

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 5а кылаас

Софронова Рита Николаевна

Семенова Анисия Петровна

II- III м.

Николаев Эрэл

А.И.Леонтьев аатынан Лөкөчөөн орто оскуолата

5 кылаас

Николаева В.Г.

II- III м.

8-1 кылаастар

Оленов Вадим

М.А. Алексеев аатына Баппаҕаайы орто оскуолата 11 кылаас

Винокурова Алина Семеновна

Иванова Сардана Петровна

I м.

Алексеева Катя

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола 11а кылаас

Федорова М.И.

II м

Окоемов Роберт

Тутукарова Сайаана

П.А. Павлов аатынан 1-Күүлэт орто оскуолата

Иванова Раиса Ивановна

II м

Саввинова Айталина

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 10а кылаас

Иванова Ульяна Ивановна

III м.

Борисов Егор

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола 10 кылаас

Платонова Саргылаана Семеновна

III м.

 

4.      Секция “Саһарбыт хаартыска кэпсиир”  - биир хаартыска ис хоһоонун арыйыы

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Протопопов Дамир

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

I м.

Николаев Денис

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 1а кылаас

Михайлова Мария Федотовна

II м.

Петрова Сюзанна

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 1а кылаас

Харлампьева Х.А.

III м

3-4 кылаастар

Поскачин Коля

"И.Н. Ханды аатынан Тылгыны орто оскуолата" 4 кылаас

Дмитриева Светлана Константиновна.

 

I м.

Семенова Айылана

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Ефремова Раиса Семеновна

 

II м.

Прокопьев Саян  Хочу такой сайт

"И.Н. Ханды аатынан Тылгыны орто оскуолата" 4 кылаас

Дмитриева Светлана Константиновна.

 

III м

8-1 кылаастар

Платонов Семен

М.А. Алексеев аатынан Баппаҕаайы орто оскуолата 10 кылаас

Платонова С.С., Никифорова У.Н.

I м.

 

Бакаров Виктор

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 10а кылаас

Иванова Галина Васильевна

Номинация

“Кэскиллээх аа5ааччы”

 

5.      Секция “Тулалыыр эйгэ уонна киһи доруобуйата” – киһи доруобуйата тулалыыр эйгэттэн тутулуктааҕын, тулалыыр эйгэни харыстааһын үлэтин арыйыы”

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Семенов Ариян

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 2а кылаас

Веревкина Светлана Петровна

I м.

Степанова Ева

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола 1в кылаас

Павлова Ирина Ивановна

II м.

Николаев Ярослав

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2а кылаас

Томская Екатерина Викторовна

III м

Семенова Анита

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

III м

3-4 кылаастар

Алексеев Владимир

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4в кылаас

Комарова Екатерина Петровна

I м.

Корякин Юлиан

Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата

Окоемова Василиса Гаврильевна

II м.

Мандарова Калиста

П.И Быканов аатынан Халбаакы орто оскуолата 4 кыласс

Павлова Марина Николаевна

III м

5-7 кылаастар

Иванова Александра

Иванов Вячеслав

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола

Иванова Василина Никитична

Иванова Мария Сергеевна

I м.

Долгунова Сардана

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 6б кылаас

Семенова Анисия Петровна

II м.

Захаров Борис

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 6в кылаас

Иванова Дария Николаевна  

III м

8-1 кылаастар

Портнягина Ванесса

П.И. Быканов аатынан Халбаакы орто оскуолата 9 кылаас

Фоломеева Анастасия Васильевна

I м.

Удовиченко Алена

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 9 кылаас

Колесова Туяра Петровна

II м.

Петров Ринат

М.А. Алексеев аатынан Баппаҕаайы орто оскуолата 10 кылаас

Куприянова Евдокия Яковлевна

Алексеев Прокопий Анатольевич

III м

Корякина Юна – 11а

Корякина Таисия-5а

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола

Иванова Василина Никитична                            Иванова Нюргуяна Алексеевна

III м

Улахан дьон

Семенова Анисия Петровна

Атласова Айталина Афанасьевна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола учууталлара

-

I м.

6.      “Чөл олох уонна спорт” – чөл олоҕу тутуһар чулуу спортсменнар

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Протопопов Дамир

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 2б кылаас

Сивцева Марина Васильевна

I м.

3-4 кылаастар

Никифорова Сайаана

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 4б кылаас

Колесова Туяра Петровна

I м.

Константинов Айсиэн

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола

 4 кылаас

Степанова Айталина Никифоровна

II м.

Долгунов Еремей

И.В.Яковлев аатынан Үгүлээт орто оскуолата

Иванова Ирина Иннокентьевна

III м

5-7 кылаастар

Корякина Карина

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 6б кылаас

Софронова Рита Николаевна

Григорьева Ольга Михайловна

I м.

Мальцева Саяна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола 5а кылаас

Софронова Рита Николаевна

Григорьева Ольга Михайловна

II м.

Васильев Арсений

А.А. Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 7 кылаас

Николаева С.Я

III м

Аянитова Зоя

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 5 кылаас

Иванова Нюргуяна Алексеевна

III м

 

Уоланнар ааҕыылара – “Саха омук уолаттара, дьиҥнээх саха чулуулара”

Бөлөх

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Салайааччы

Миэстэтэ

1-2 кылаастар

Чолбон

Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата

Семенова Татьяна Ильинична

I м.

2б кылаас

Бүлүүтээҕи 1№-дээх алын сүһүөх оскуола

Константинова Наталья Ивановна

II м.

2а кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Томская Екатерина Викторовна

III м

2б кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Сивцева Марина Васильевна

I м.

1-2 кылаас

Е.А Степанова аатынан Тоҕустааҕы гимназия

Егорова Мария Афанасьевна,

Григорьева Александра Николаевна

II м.

2 кылаас

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола

Веревкина Светлана Петровна

III м

3-4 кылаастар

3б кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Протопопова Дария Алексеевна

I м.

3а кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Мальцева Луиза Романовна

II м.

3 кылаас

Хаҕын орто оскуолата

 

III м

Уолан

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола

Ефремова Р.С.

I м.

4б кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Доранова Анисия Антоновна

II м.

4в кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Комарова Екатерина Петровна

III м

3-4 кылаас

К.С. Чиряев аатынан Кыадаҥда алын сүһүөх-уһуйаан оскуолата

 

III м

5-7 кылаастар

 

С.М Аржаков аатынан Бүлүүтээҕи оҕо дьиэтэ

Игнатьева Анна Николаевна

ГРАН-ПРИ

Эрэл

Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата

Семенова Светлана Николаевна

Давыдова Мария Прокопьевна

I м.

6 кылаас

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

Максимова Р.А.

Филиппова Нь.И.

II м.

5б кылаас

Г.С. Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола

Чиряева Айталина Михайловна

Тимофеева Алена Васильевна

II м

5б кылаас

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

 

III м

5б кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Васильева Зоя Владиславовна

   III м   

6 кылаас

С.Ф. Гоголев аатынан Хампа орто оскуолата

Григорьева Л.Г.

Хомоҕой хоһоонноох ааҕааччылар

 

5в кылаас

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

 

Кыайыыга дьулуур

6 кылаас

Үгүлээт орто оскуолата

 

Иһирэх ааҕааччылар

8-1 кылаастар

8б кылаас

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

 

ГРАН-ПРИ

Төлөн

М.А. Алексеев аатынан Баппаҕаайы орто оскуолата

Николаева Анастасия Ионовна

Николаева Сардана Николаевна

I м.

8в кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Еремеева Ирина Яковлевна

II м.

Сандал

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

Спиридонова Р.Д.

Филиппова Н.И.

III м

10а кылаас

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

 

III м

8б кылаас

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Иванова Наталия Анатолиевна

Кыайыыга дьулуур

Дуолан

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

 

Иһирэх ааҕааччылар

8-11 кылаас

С.Ф Гоголев аатынан Хампа орто оскуолата

 

Хомоҕой хоһоонноох ааҕааччылар

Улахан дьоҥҥо

Алексеева Наталтя Дмитриевна

Н.И. Протопопова аатынан «Кэскил» оҕо айар дьоҕурун сайыннарар киин

 

“Көлүөнэрэ алтыһыылара»

Дьиэ кэргэн, уруу-аймах ааҕыытын күрэҕэ

Колтовскойдар дьиэ-кэргэнэ

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

 

I м.

           

УЛАХАН ДЬОҤҤО

 

Түмсүү

Кыттааччы аата

Кылааһа, оскуолата

Миэстэтэ

Эр киһи учуутал, уһуйааччы билигин уонна урут

Ильинов Семен Семенович

А.А. Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата

I м.

Эдэр учуутал уонна идэҕэ уһуйааччы

Муксунова Мария Касьяновна

Петрова Акулина Николаевна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Гран-При

Сивцева Марина Васильевна

Мальцева Луиза Романовна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Лауреат I степени

Семенова Анисия Петровна

Иванова Наталия Анатолиевна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Лауреат II степени

Иванова Ульяна Ивановна

Васильева Сардаана Егоровна

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Лауреат III степени

Сивцева Матрена Петровна

Николаев Василий Иннокентьевич

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Дипломант I степени

Саввинова Матрена Антоновна

Львова Мария Викторовна

Н.Г. Чернышевскай аатынан Бүлүүтээҕи профессионально – педагогическай колледж

Дипломант II степени

Григорьева Ольга Михайловна

Юдин Борис Егорович

Советскай Союз Геройа Н.С. Степанов аатынан Бүлүүтээҕи 3№-дээх орто оскуола

Дипломант III степени

Николаева Ариванна Ивановна

Яковлева Анна Васильевна

Г.И. Чиряев аатынан Бүлүүтээҕи 1№-дээх орто оскуола

Творческий

педагогический дуэт

Алексеева Анна Николаевна

Степанова Надежда Михайловна

А.А. Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата

Педагогический дуэт интеллектуалов

 

Бары кыайыылаахтары эҕэрдэлиибит! Грамоталары уонна туоһу суруктары кыттааччылар үөрэнэр, үлэлиир оскуолаларын электроннай почталарыгар кулун тутар 1 күнүгэр диэри ыытыллыахтара.

Просмотров всего: , сегодня:

Рейтинг: . Оценили: .

Дата создания: 25.02.2021

Дата обновления: 26.02.2021

Дата публикации: 25.02.2021

Наверх
На сайте используются файлы cookie. Продолжая использование сайта, вы соглашаетесь на обработку своих персональных данных. Подробности об обработке ваших данных — в политике конфиденциальности.

Функционал «Мастер заполнения» недоступен с мобильных устройств.
Пожалуйста, воспользуйтесь персональным компьютером для редактирования информации в «Мастере заполнения».